Zapište se do historie a změňte Prahu k lepšímu!

Mám nápad!

* Rubriky označené hvězdičkou je potřeba vyplnit.


Jste-li firma s chytrým řešením pro Prahu, ozvěte se nám přímo na e-mail: smartprague@operatorict.cz.

Nejste si jisti svým nápadem?
Podívejte se, co se v Praze chystá za projekty a ideje na akcniplansmartprague.eu

Nápady od občanů v číslech

Co s vaším nápadem uděláme?

1.

Vyhodnocujeme každý zaslaný nápad

Smart Prague nevzniká bez vás. Chceme realizovat takové projekty, které budou mít skutečné přínosy pro obyvatele a návštěvníky Prahy. Proto vítáme vaše nápady a každému věnujeme pozornost. Možnosti realizace nápadu posuzujeme společně s odborníky z akademické sféry a zástupci města.

2.

Podporujeme vybrané projekty

Pokud v nápadu objevíme potenciál, připravíme na jeho základě projektový záměr a doporučíme jej městu nebo konkrétní městské organizaci k realizaci a pilotnímu testování. Jestliže projekt dostane zelenou, přistoupíme k němu s maximální péčí a postaráme se o jeho implementaci a patřičnou podporu pro úspěšný provoz.

3.

K řízení projektů využíváme metodiku PRINCE2

Metodika je postavena na procesech, které jsou klíčovou součástí efektivního řízení projektů. Jejich nastavení a dodržování zajistí chronologické, systematické řízení projektu v jeho celém životním cyklu, s jasně definovanými rolemi a nastavenou odpovědností za každou fázi projektu.


Zapojte se do proměny hlavního města v moderní metropoli, ve které se bude pohodlněji a příjemněji žít. Staňte se součástí projektu Mám nápad. Vyplňte jednoduchý on-line formulář a zašlete nám vaše náměty na inovace ve veřejném prostoru, které využívají inteligentní a moderní technologie.

My vybraným nápadům zajistíme podporu.

Pomáhejte společně s námi zlepšovat život v našem hlavním městě.

Váš nápad se počítá!

Projekt Mám nápad je nedílnou součástí koncepce Smart Prague do roku 2030, která je postavena právě na využívání nejmodernějších a inovativních technologií k proměně města v příjemnější místo pro život. Podoba Prahy a život v ní jsou věcí veřejnou, tedy nás všech. Realizované inovace a změny by proto měly být v souladu s představou a přáním obyvatel města.

Vyplněním jednoduchého on-line formuláře můžete sdílet své nápady s experty a expertkami projektové kanceláře Smart Prague, která v rámci městské společnosti Operátor ICT (OICT) zodpovídá za koordinaci a naplňování koncepce Smart Prague do roku 2030.

Aby nový nápad zaujal a mohl být dále diskutován, je klíčové, aby svým obsahem naplňoval význam slova „smart“. To znamená, že by nápad měl zohledňovat zlepšení kvality života ve městě za pomoci digitální, informační nebo komunikační technologie. V neposlední řadě by měl nápad spadat do jedné z 6 tematických oblastí koncepce Smart Prague do roku 2030:

Inovativnost a potenciál všech zaslaných návrhů pečlivě vyhodnocujeme ve spolupráci s externími odborníky, s akademiky z řad Českého vysokého učení technického a Univerzity Karlovy a s Komisí Rady hlavního města Prahy pro rozvoj konceptu Smart Cities v hlavním městě Praha.

Pokud je nápad vyhodnocen kladně, komise jej doporučí k rozpracování do projektového záměru, který následně OICT připraví a předloží městu nebo konkrétní městské organizaci k pilotnímu otestování. Konečné slovo o realizaci projektů však mají orgány města.

Mám nápad je zároveň platforma určená ke komunikaci a sdílení podnětů, které přicházejí od jednotlivců. Pokud zastupujete firmu nebo organizaci, která má nápad, kontaktujte nás e-mailem.

Rádi byste se dozvěděli více informací o realizovaných projektech nebo koncepci Smart Prague do roku 2030? Prozkoumejte web smartprague.eu nebo nás sledujte na sociálních sítích.

číst méně...
číst více...