Z doby covidové do zelené architektury – OICT se zúčastní výstavy Praha udržitelná

1. 6. 2021
image-z-doby-covidove-do-zelene-architektury-oict-se-zucastni-vystavy-praha-udrzitelna

Praha 2. června 2021 – Pražská městská společnost Operátor ICT se zúčastní výstavy „Udržitelná Praha. Praha – zelené město pro život“, která představí na 150 originálních projektů a vizí hlavního města a jejich městských částí v oblasti udržitelnosti. Výstava se uskuteční od 10. do 30. června 2021 ve výstavní síni Mánes v Praze 1. Vstup na akci je po celou dobu jejího konání zdarma. 

Výstava „Udržitelná Praha. Praha – zelené město pro život“ se uskuteční pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka a bude primárně věnována zelené architektuře a udržitelnému rozvoji české metropole. „Naše společnost se věnuje udržitelným projektům a inovativním řešením, které z Prahy dělají příjemnější a atraktivnější místo pro život. Návštěvníkům ukážeme, jak v OICT pomáháme Praze s efektivním využíváním městských dat nejen z oblastí životního prostředí a udržitelnosti. Současně představíme   již funkční projekt věnovaný chytrému svozu odpadu,“ popisuje zapojení OICT do výstavy generální ředitel a předseda představenstva OICT Michal Fišer

Základem expozice je poměrně jednoduchá myšlenka – vnést více přírody do života Prahy. Pořadatelé se zaměřují na veškeré projekty vnášející do Prahy více zelených ploch, více zelené architektury a více inspirativní invence pomáhající rozvoji přírody a zachování přírodních zdrojů v hlavním městě. Reprezentují je ukázky reálných řešení, která se stanou součástí života Pražanů.

Součástí výstavy budou expozice i dalších městských společnosti, jako jsou například Pražské kanalizace a vodovody, Pražské služby, Technologie hlavního města Prahy či PRE. Na akci budou rovněž přítomny jednotlivé městské části: Praha 1 až 9 a dále Praha 11, 15 a 22.   

Výstava je přístupná zdarma od 10. do 30. června 2021 od 10:00 do 18:00.