Soutěž Nakopni Prahu zná své vítěze. A OICT u toho nemohl chybět

17. 6. 2020
image-soutez-nakopni-prahu-zna-sve-viteze-a-oict-u-toho-nemohl-chybet

Pražský inovační maraton Nakopni Prahu již zná své vítěze. V neděli 14. června probíhalo celý den v prostorách Centra architektury a městského plánování finále prvního ročníku této jedinečné akce. OICT byl jedním z partnerů, který soutěžní týmy mentoroval a rovněž jsme byli součástí poroty, která podrobně posuzovala všechny soutěžní týmy.   

 

Posledního kola pražského inovačního maratonu se účastnilo celkem osm týmů. Na prvním místě se umístil projekt Superhero Senior, který se díky stejnojmenné mobilní aplikaci a již webu senioremsradosti.cz snaží ulehčovat život seniorů a seniorek v hlavním městě republiky. 

„Jsem rád, že jsme se s OICT mohli účastnit této jedinečné akce, která přinesla spoustu nápadů umožňujících řešit výzvy, které před Prahou stojí a využívat nejmodernější inovativními řešení. Projekty ve finále se zaměřily na témata jakým jsou například projekty z oblasti sociálních služeb, využití městských dat či rozšíření zeleně v Praze. Protože chceme, aby se tyto projekty dál rozvíjeli, tak ve spolupráci s Hlavním městem Prahou budeme dál pomáhat s rozvojem těchto projektů prvním třem týmům. “ dodává Matej Šandor, místopředseda představenstva OICT, který se jako mentor a porotce Nakopni Prahu účastnil. 

 

Vítězný tým získal cenu v hodnotě 50 000 Kč a pomoc s realizací vzniklého nápadu, a to včetně získání dotace. Na druhém místě se umístil projekt Kasiopea zaměřující se na rozvoj informatiky ve školách. Třetí příčku pomyslného pódia poté obsadil tým, který představil projekt Koblížci a jehož cílem je rozšířit používání čteček seniory. Zastupitel hlavního města Prahy a předseda Výboru pro IT a Smart City Jaromír Beránek k vítězům inovačního maratonu doplňuje: „Všechny tři vítězné projekty obsahují prvek dlouhodobé udržitelnosti. Také cítíme, že tvůrci nenechají své nápady po soutěži někde ležet, ale budou se projektům dále usilovně věnovat.“