Představili jsme chytrou Prahu na konferenci Praha světová

6. 12. 2017
image-predstavili-jsme-chytrou-prahu-na-konferenci-praha-svetova

Praha hostila po dva dny konferenci k 25. výročí zápisu historického centra Prahy na Seznam světového dědictví UNESCO. Ústředním tématem diskuse byla jak památková ochrana historických částí města, tak vývoj veřejného prostoru do budoucna.

Právě do debaty o moderním veřejném prostoru se zapojil také Operátor ICT. Vladimír Zadina, člen představenstva, představil publiku v hlavním sále Nové budovy Národního muzea vizi chytré Prahy, která se opírá o Koncepci Smart Prague do roku 2030, již hlavní město schválilo v tomto roce. Jejím cílem je prostřednictvím digitálních technologií usnadnit život Pražanům a jejím návštěvníkům a zefektivnit řízení metropole například pomocí sběru a analýzy velkého objemu dat.

Velký důraz kladli řečníci v debatě na zapojování obyvatel měst do rozhodování o rozvoji veřejného prostranství. V tomto směru spustil Operátor ICT kampaň Máme nápad, ve které vybízí občany Prahy, aby zasílali své náměty na nová chytrá řešení pro Prahu. Máte také zajímavou myšlenku, jak Prahu posunout do 21. století? Svůj nápad nám můžete sdělit přes webový formulář.