Praha zná výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby

12. 3. 2019
image-praha-zna-vysledky-krajskeho-kola-souteze-o-nejlepsi-webove-stranky-a-elektronicke-sluzby

Hlavní město dnes vyhlásilo vítěze 16. krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb a JuniorErb. Nejlepší webové stránky má podle výsledků soutěže městská část Praha 12, za nejlepší stránky obce byla oceněna městská část Praha-Dolní Počernice. V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba zvítězily společnost Operátor ICT a městská část Praha 7.

Do letošního ročníku Zlatého erbu se v rámci hlavního města přihlásilo v kategoriích nejlepší webová stránka města a nejlepší webová stránka obce celkem čtrnáct městských částí. Do kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba bylo přihlášeno 20 projektů, což je dvojnásobek oproti loňskému roku. 

Do celostátního kola soutěže postupují městská část Praha 12, městská část Praha-Dolní Počernice, městská část Praha 7 a hlavní město Praha prostřednictvím městské společnosti Operátor ICT. Cenu poroty Skokan roku obdržely webové stránky městské části Praha 18 https://www.praha18.cz

Vítězem 9. ročníku krajského kola soutěže JuniorErb se stal student Gymnázia Christiana Dopplera Lukáš Budský za stránky tanečního studia Andrea www.tsandrea.cz.  

Ocenění si zaslouží nejen finalisté letošního krajského kola Zlatého erbu, ale všichni, kteří se stále snaží inovovat a vylepšovat veřejnou prezentaci samospráv. Přispívají tak k zjednodušování a zkvalitňování komunikace mezi úřadem a občany, což je činnost sice nikdy nekončící, ale o to záslužnější,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky.

Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové. 

 

Výsledky soutěže Zlatý erb 2019:

Nejlepší webové stránky města:

  1. MČ Praha 12: www.praha12.cz
  2. MČ Praha 8: www.praha8.cz
  3. MČ Praha 6: www.praha6.cz 

Nejlepší webové stránky obce:

  1. MČ Praha - Dolní Počernice: www.praha-dolnipocernice.cz 
  2. MČ Praha - Kunratice: www.praha-kunratice.cz
  3. MČ Praha - Kolovraty: www.kolovraty.cz

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba (2x první místo)

  1. Hl. m. Praha, Operátor ICT: Datová platforma hlavního města Prahy Golemio https://golemio.cz
  2. MČ Praha 7: Cityvizor https://www.cityvizor.cz/praha7
  3. Hl. m. Praha, Operátor ICT: Regionální dopravní systém https://www.pidlitacka.cz