Praha se zúčastnila setkání inovativních měst 20-20 Cities

8. 1. 2019
image-praha-se-zucastnila-setkani-inovativnich-mest-20-20-cities

Hlavní město Praha se prostřednictvím zástupců městské společnosti Operátor ICT, a.s., která má na starosti testování, rozvoj a implementaci chytrých a inovativních řešenív Praze, zúčastnilo setkání „20-20 Cities: The club for urban leaders”. Setkání zaměřené na udržitelný městský rozvoj se uskutečnilo od 4. do 5. prosince 2018. 

Dvoudenního setkání se zúčastnili experti a expertky světových měst na problematiku dat, městského rozvoje a chytrých řešení usnadňujících život v městském prostředí. Vedle českého hlavního města se v Dublinu o své zkušenosti podělili zástupci a zástupkyně nizozemského Amsterdamu, belgického Gentu, Londýna, Helsinek, San Diega či Toronta. 

Naše hlavní město představilo ostatním městům především naši práci v datové oblasti. Právě kvalitní městská data jsou zcela zásadním stavebním prvkem každého chytrého města. Ostatní evropská i světová města velice naši datovou platformu Golemio ocenila a doufám, že naše práce v Praze bude pro ostatní inspirací,” shrnul pražský příspěvek do setkání generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a.s. Michal Fišer.  

Prosincové setkání se věnovalo tématům městských dat a právní oblasti, sdílení dat se soukromými provozovateli dopravy, navazování spolupráce mezi městy a inovativním průmyslem, zapojením občanské společnosti či výzvám spojeným s kvalitním pokrytím měst internetem.