Praha díky nové turistické kartě Prague Visitor Pass bude lákat turisty i do jiných částí města

1. 6. 2022
image-praha-diky-nove-turisticke-karte-prague-visitor-pass-bude-lakat-turisty-i-do-jinych-casti-mesta

Od června 2022 startuje první fáze ostrého provozu turistické karty Prague Visitor Pass. Podle zástupců Prague City Tourism a Operátora ICT, který se podílel na jejím vývoji, nyní bude návštěva Prahy zejména pro zahraniční turisty mnohem jednodušší. Kromě hlavních turisticky atraktivních památek karta v současnosti nabízí celou škálu akceptačních míst mimo dlouhodobě přetížené centrum. Prague Visitor Pass tak odráží i nový přístup města k cestovnímu ruchu, kdy se ho po pandemii snaží obnovit v jeho udržitelné formě.

V první fázi ostrého provozu turisté mohou kartu využít v 57 akceptačních místech, mezi které patří například Zoologická zahrada hlavního města Prahy, Národní kulturní památka Vyšehrad či Planetárium Praha, ale i na průvodcovské služby nebo třeba vyhlídkové plavby po Vltavě. Samozřejmě nechybí ani ikonické turistické památky jako Petřínská rozhledna, Staroměstská radnice nebo Pražský hrad.

Praha není jen Karlův most a Pražský hrad. Těšíme se na návrat turistů a prostřednictvím Prague Visitor Pass jim chceme nabídnout i další zážitky a zajímavá místa v metropoli, kde si budou moci užít jejich genius loci bez davů lidí,“ říká radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Prodej karty město společně s Prague City Tourism a Operátorem ICT spouští v době, kdy se do metropole opět začínají vracet turisté. Odborníci se shodují, že tento rok se metropole dostane na 50-60 % návštěvnosti roku 2019, kdy Praha přivítala 8 milionů turistů. Karta jim umožní snadnější pohyb ve městě a také lepší orientaci v pražské MHD a jízdném, které je rovněž její součástí.

Kartu lze zakoupit od dnešního dne, ale v tuto chvíli se jedná o první fázi ostrého provozu. Od července se zapojí další turisticky zajímavá místa a od září kartu podpoříme silným marketingem,“ popisuje František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Ve spolupráci s Prague City Tourism a Odborem kultury a cestovního ruchu pražského magistrátu jsme vytvořili komplexní systém pražské turistické karty. Je navržen tak, abychom ho podle potřeby mohli dále rozvíjet o další funkcionality,“ dodává generální ředitel OICT Tomáš Barczi.

Prague Visitor Pass nabízí hned několik možných variant, od platnosti 48 hodin až po exkluzivní variantu platnou až 120 hodin, která nabízí držiteli možnost prozkoumat metropoli a její zajímavá místa mnohem důkladněji. Zahrnuje dopravu po městě a vybraná akceptační místa. V ceně pak zohledňuje jak děti, tak studenty.