Mobilní aplikace PID Lítačka se neustále vylepšuje

12. 5. 2019
image-mobilni-aplikace-pid-litacka-se-neustale-vylepsuje

Všem uživatelům mobilní aplikace PID Lítačka cestujícím po Praze a Středočeském kraji přinášíme řadu novinek, které tuto dopravní aplikaci činí přehlednější a uživatelsky přívětivější. Nově je možné v aplikaci zobrazit zakoupené dlouhodobé časové kupóny, aktivovat zakoupené jízdenky na konkrétní čas, či kombinovat jízdenky se zakoupeným předplatním kupónem. Pokračujeme tak v nastaveném trendu průběžného vylepšování mobilní aplikace, která je zásadním stavebním prvkem regionálního dopravního systému PID Lítačka.

Od začátku tohoto měsíce mohou cestující v rámci regionálního dopravního systému PID Lítačka, který propojil Prahu se Středočeským krajem, využít nových funkcionalit mobilní aplikace PID Lítačka. Díky aplikaci mohou již od srpna loňského roku cestující pohodlně vyhledávat spojení a rovnou zakoupit krátkodobé jízdenky. Pro Středočechy je to navíc poprvé, kdy se mohou v rámci dopravy odbavovat elektronickou jízdenkou. Aktualizace mobilní aplikace PID Lítačka umožňuje zobrazit cestujícímu zakoupené dlouhodobé časové kupóny (měsíční až roční) a mít tak přehled o jejich platnosti na obrazovce mobilního telefonu. Zobrazení je v současné době pouze informativního charakteru pro účely cestujících, pro odbavení je stále potřeba předložit buď kartu Lítačka, či bezkontaktní platební karty, nebo In Kartu ČD. 

Naši dopravní mobilní aplikaci neustále vyvíjíme a vylepšujeme tak, abychom ji učinili pro cestující uživatelsky co nejpřívětivější. Možnost zobrazení dlouhodobých kupónů v mobilu je mezikrokem k dalšímu rozvoji a k umožnění nákupu dlouhodobých časových kupónů prostřednictvím mobilu. Nejpozději do začátku prázdnin letošního roku se mobilní aplikace stane plnohodnotným nosičem jízdného a cestující se budou moci prokazovat při kontrole pouze prostřednictvím mobilního telefonu. V další fázi se veškeré funkce e-shopu přesunou i do mobilní aplikace,“ uvádí Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a.s., která má provoz a rozvoj regionálního dopravního systému PID Lítačka na starosti. 

Další novinkou, kterou mobilní aplikace přináší, je možnost aktivování jízdenky na daný čas. To znamená, že pokud cestující ví například již ve 12:45, že pojede autobusem ve 13:15, může si aktivovat jízdenku přímo na tento konkrétní čas. Tato nová funkcionalita vzešla z podnětů uživatelů aplikace, kteří nám poskytují pravidelně zpětnou vazbu. Novou funkcionalitou je též při vyhledávání spojení a následném nákupu jízdenky kombinace jízdenky s dlouhodobým časovým kupónem. Tato kombinace je možná v obou směrech, a to jak z Prahy do Středočeského kraje, tak ze Středočeského kraje do Prahy. Aplikace tedy dokáže navrhnout jízdenku se zohledněním již zakoupených předplatních kupónů. 

Aktualizace aplikace rovněž umožňuje používat platební metodu Apple Pay pro nákup jednotlivých jízdenek a cestující může upozornit, prostřednictvím notifikace, na konec platnosti zakoupených dlouhodobých kupónů či nosiče (Lítačky, bezkontaktní bankovní karty, či In-Karty ČD).   

Aplikaci PID Lítačka si mohou noví uživatelé zdarma stáhnout na Google Play a App Store.  

Ty nejčastější dotazy týkající se mobilní aplikace PID Lítačka jsou dostupné na https://app.pidlitacka.cz/faq#faq-kupony. Přehledný návod jak používat mobilní aplikaci, který zpracoval Regionální organizátor Pražské integrované dopravy, naleznete na https://pid.cz/mobilni-aplikace/.